fbpx Skip to content

Vratislav Kolínský

Byl to samotář s touhou dokázat něco velkého. Rozjel svůj vlastní byznys a hodně pozornosti věnoval svému osobnímu růstu a rozvoji. Pak se dostal do kritické finanční situace.

Vyrůstal jsem v dělnické rodině v době doznívajícího komunismu, kdy nám víra byla předkládána jako přežitek z minulých dob a na příkladu umírající církve zesměšňována. Nepřekvapí tedy, že i já jsem se k víře a církvi stavěl negativně a s hlubokým odporem.

Po sametové revoluci v roce 1989 se situace začala měnit a prvním krokem k víře (zde zatím k víře sama v sebe) bylo pro mne představení podnikatelské obchodní příležitosti v roce 2004. Tehdy jsem byl ve čtvrtém ročníku vysoké školy. Studoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po státnicích v roce 2005 jsem se rozhodoval, kudy se v životě vydat. V té době jsem byl bázlivý tichý a spíše samotářský introvertní člověk pouze s touhou dokázat něco velikého. Po konzultaci s mým mentorem jsem se pustil do obchodu a stále rozšiřoval svůj vlastní byznys. Poslechem audionahrávek o osobním růstu, čtením vzdělávacích knih, účastí na řadě seminářů osobního růstu a díky několika životním pádům jsem rostl. V roce 2009 – právě při jednom takovém pádu, kdy jsem nevěděl, jestli finančně přežiji do dalšího dne – se konala mezinárodní podnikatelská konference a po něm následovala bohoslužba. Vedl ji věhlasný motivační řečník. Já zoufale hledal spasitele mé situace, mého života. Na závěr řečník pronesl modlitbu za přijetí Ježíše Krista. zopakoval jsem ji a se slzami v očích ucítil příliv pokoje, který jsem do té doby neznal, do svého srdce: Ježíš Kristus vešel do mého života! Pocítil jsem a uvěřil, že Ježíš Kristus se ujal vedení mého života a stal se mým Spasitelem. V tom okamžiku se do celého mého srdce i těla vlila láska, pokoj a radost.

 

 

Problémy v životě pokračovaly, ale už jsem je zvládal s klidným srdcem, protože to bylo v Ježíšových rukou. Společně s jedním misionářem z USA jsme začali studovat Bibli. Na tato studia jsem dojížděl do Prahy každé pondělí. Někdy jsem ani neměl na cestu, ale říkal jsem si, že Bůh chce, abych poznal, co mi chce říci, a proto mi peníze na cestu zaopatří. Nemýlil jsem se – Bůh je věrný! Životní situace se zlepšila: našel jsem skvělou ženu, koupil jsem první investiční byt, dostudoval jsem úspěšně rigorózní studium, ve vlastním podnikání se rodí první velcí lídři a lidé v mém okolí lidé přijímají Ježíše Krista do svého srdce.

Ježíš Kristus je Bůh a Bůh je láska. Mohu to na vidět na jeho péči o mě, ale i v tom, že mi do srdce dává lásku k lidem.

Příběh

Můj život dostal základ – příběh Clarka Kelloggena

Vyrůstal jsem v rodině s oběma rodiči jako nejstarší z pěti dětí. Táta už šestatřicet let pracuje jako policista v Clevelandu. Maminka zemřela v roce 1994 a starala se především o nás pět a o domácnost. Náš domov tedy byl dost stabilní a při zpětném pohledu to na mě určitě mělo vliv. Rodiče se angažovali…

ČTĚTE VÍCE.

Vratislav Kolínský

Byl to samotář s touhou dokázat něco velkého. Rozjel svůj vlastní byznys a hodně pozornosti věnoval svému osobnímu růstu a rozvoji. Pak se dostal do kritické finanční situace. Vyrůstal jsem v dělnické rodině v době doznívajícího komunismu, kdy nám víra byla předkládána jako přežitek z minulých dob a na příkladu umírající církve zesměšňována. Nepřekvapí tedy,…

ČTĚTE VÍCE.

Jan Frolík

Odjakživa věřil, že nějaký Bůh existuje, ale příliš se o něj nestaral. Jenom když mu bylo nejhůř, vždycky o něco zoufale prosil. Pak ale Jan Frolík jednou zkolaboval a měl všechny příznaky infarktu… Dá se říct, že jsem odjakživa věřil, že nějaký Bůh existuje, ale moc jsem se o něj nestaral. Jenom když mi bylo…

ČTĚTE VÍCE.
cs_CZČeština
en_USEnglish cs_CZČeština
Scroll To Top