Jan Frolík

I
frolik3

Jan Frolík

Odjakživa věřil, že nějaký Bůh existuje, ale příliš se o něj nestaral. Jenom když mu bylo nejhůř,
vždycky o něco zoufale prosil. Pak ale Jan Frolík jednou zkolaboval a měl všechny příznaky infarktu…

Dá se říct, že jsem odjakživa věřil, že nějaký Bůh existuje, ale moc jsem se o něj nestaral. Jenom když mi bylo nejhůř, tak jsem vždycky zoufale o něco prosil. V roce 1994 se mi stala taková zvláštní příhoda. Zkolaboval jsem a měl jsem všechny příznaky infarktu.
Prosil jsem Ježíše o pomoc. Říkal jsem: „Pane, děj se tvoje vůle, ne moje, a je-li to tvá vůle, tak mě uzdrav. Když mě vyslyšíš, chci ti už vždycky patřit, protože to pro mne bude důkaz, že existuješ a že se s tebou dá takovýmhle způsobem mluvit.”

Stalo se mi to v cizině. Pak jsem se vrátil domů a šel jsem do nemocnice. Diagnostikovali mi infarkt a hned mě připojili na dráty na koronárce. V té době se za mě rodina modlila – poprvé v životě se žena s dětmi modlila společně. Modlili se za mě i lidé ze sboru, kam naše děti chodily. Druhý den mi lékaři řekli, že tam žádný infarkt není, že to bude asi angina pectoris, a třetí den mi řekli, že to není ani angina pectoris a vyhodili mě domů. Pro mne to byl důkaz, že mě Ježíš skutečně vyslyšel.

Od té doby se k němu neobracím, jen když je mi nejhůř, ale vždycky. Poznal jsem, že s ním mohu rozmlouvat, děkovat mu, říkat mu o svých radostech a naslouchat mu – ptát se ho, co mám dělat a jak mám žít. Bůh k nám totiž taky mluví, například prostřednictvím Bible,
okolností nebo jiných lidí, kteří v něho věří.

Jsem rád, že mám takového Boha. Myslím si, že náš Bůh je jedinečný, že je jiný než ostatní bohové, ve které lidé věří. Řekněte mi, znáte nějakého jiného boha, který by poslal svého syna mezi lidi, aby za ně umřel a vykoupil je z jejich hříchů?

RNDr. Jan Frolík, CSc. pracoval několik let jako ředitel české pobočky firmy Andersen Consulting (v současnosti Accenture). Nyní je v důchodu, je členem různých rad a s manželkou vedou kurzy Manželské večery

 

Add your Biographical Info and they will appear here.